top of page

Bodrum düğünleri, Bir düğün günü hikâyesi, Bodrum düğün fotoğrafçısı…

Güncelleme tarihi: 20 May 2021

Düğün çekimi nasıl programlanır?

Düğün günü çekimi nasıl yapılır?

Dış mekân çekimleri kaç saat sürüyor?

Bodrum’da fotoğrafçı bulmak?

Gelinlerin en merak edilen sorularına cevaplar bu yazımızda.Birçok kişi hayatının en heyecanlı anlarının düğün günlerinde olduğunu söylüyor. Bu heyecanı sevdikleriyle paylaşmak her çifti mutlu eder… Peki, her şeyin mükemmel olmasını istediğimiz o günü programlamak, hangi firmalar ile çalışılması gerektiğini araştırmak?

Stres dolu günlere merhaba


Mükemmel gelinliği bulmak, buketiniz için çiçek seçmek, saç tasarımı, makyaj denemeleri, konuklara ikram edilecek menü ve pasta seçimi, o unutulmaz günün organize edileceği mekan ve en önemlisi bütün bunları belgeleyecek kişiler, fotoğrafçı ve videograflar…


Merak etmeyin!


Uzun yıllardır birçok çifte uzmanlık alanımız olan fotoğraf ve video çekimlerinin yanı sıra elimizden geldiğince o günün sorunsuz geçmesi için düğün organizasyonu ile ilgili birçok farklı konuda da destek olmaya çalıştık. Bodrum’da dış mekân çekimleri için mekân önerilerinden, en iyi Bodrum organizasyon firmalarına, saç tasarımı ve make-up artistlere ve catering firmalarına kadar aradığınız her konuda size öneride bulunabilir ve Bodrum’un en iyi firmaları ile tanışmanıza yardımcı olabiliriz.


Gelelim asıl konumuz olan Fotoğraf, Video/Film ve şimdilerde olmazsa olmaz Drone çekimlerine.

Evlenmek sadece düğün gününde yaşanalar ile sınırlı değildir. Hayatınızın geri kalanında o andaymış gibi anılarınızı canlandıracak muhteşem fotoğraflara ihtiyacınız olacak. Doğru düğün fotoğrafçısını bulmak, kaliteli içerik oluşturmak ve çalışma disiplini çok önemlidir. Panik yok! Mükemmel fotoğraf çekimini sizin için planlayacağız.


Düğün günü…


Sabah kalktınız, güzel bir kahvaltının ardından kahvenizi yudumlarken yavaş, yavaş kuaför ve fotoğrafçılarınız geldi. İçinizden “Allah’ım her şey yolunda gitsin nolur!” duaları ederken saçlar yapılmaya başlandı mı? JTamam, artık bundan sonrası tahminen büyük araştırmalar sonucunda karar verdiğiniz ve tecrübelerine güvenmeniz gereken kişilerde.

Çekimlerimize saç tasarımı ve makyaj aşamalarında başlıyoruz. Üç saati bulan, bazen de geçen bu süreçte aşama aşama birçok detay fotoğraflanıyor. Tabii bu esnada gelinlik çekimi, yüzük, ayakkabı, aksesuar detayları, odanın genel atmosferinin yanı sıra o günün melekleri nedime ve sağdıçlar çekiliyor.


Casa Dell'arte Otel


Hazırlıklarımız bittiğinde önceden karar verilen lokasyonlarda ve belirlediğimiz çekim süresince dış mekân çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Biz çiftimizin istekleri ön planda olmak şartı ile uzun yıllar sonra bile bakıldığında modası asla geçmeyecek, doğallığı ön planda, abartıdan ve basitlikten uzak pozlar çekmeyi seviyoruz. Çiftimizin tekli ve birlikte verdikleri pozlarının ardından nedime ve sağdıçlara geliyor sıra. Birkaç çılgın fotoğrafın ardından havalı pozlarımızı da verdikten sonra şimdi de sıra aile çekimlerinde. Çekirdek aileler, geniş aile çekimi derken arkadaşlar giriyor işin içine ve genelde bir saati aşmayan aile çekimini de tamamlamış oluyoruz.

Çekimler sırasında heyecanını biraz olsun unutan çiftimiz seremoni saatinin yaklaştığını öğrenince tekrardan bir streslenme, hafif bir kalp çarpıntısı yaşamaya başlıyor ve biz onları program dâhilinde en az yarım saat süreyle bir şeyler içip biraz rahatlamaları için odalarına gönderiyoruz.
Nikâh zamanı, seremoni başlasın…


Organizasyon görevlilerinin oluşturdukları rüya gibi yoldan sevdiklerine ve nikah memuruna doğru yürüyen çiftlerimizin heyecanı genelde fotoğraflara yansımıştır ve nedense bu durum beni hep duygusallaştırır. En doğal pozlar bu yolda yürürken çekilenler sanırım, bana sorarsanız en güzelleri de… Seremoni çekiminin ardından genelde misafirler artık evli olan çifti tebrik ederken fotoğraflanmak da isterler ve bu da davetli sayısına bağlı olarak bir saat civarı sürebilir… Derken kokteyl zamanı…

Çekimler tam gaz devam ediyor!

Kokteyl genelde seremoni alanında olur ve çift aynı mekânda davetlilerle ilgilenir. Birkaç şey yenir ve içilir derken gün yavaşça batmaya başlar ve yemeğe geçilir. (An be an her şey belgelendi.) Yemek alanı aynı zamanda düğün alanıdır. Kokteyl alanından ayrılan çift genelde düğün alanına şık bir karşılamayla gelir ve ilk dans yapılır. Bu da onlar için, hatta en çok da damatlar için heyecan vericidir.Malum, dans koreografisi çalışıldı ama bir şeylerin yanlış gitme şansı var, kızın ayağına basıverirse maazallah J(Düğün hikâyesi ve video çekimlerinin en romantik sahneleri bu anda, ilk dans sırasında çekilir bu arada.) Damatların kazasız belasız atlattık şeklinde rahatlama eğilimi gösterdiği dans sonunda, davetlilerin enerjisine ve isteğine bağlı olarak ilk dans tekrarlanabilir sevgili damat adayları benden söylemesi. J Romantik anlar yakalandı, uzak yakın aşk fotoğrafları ve videoları çekildi, damat bey görevini yerine getirdi ve artık yemeğe geçilebilir. Çiftlerimiz bir şeyler atıştırdıktan sonra eğlence başlar, yemek faslı genelde uzun sürmez. Çılgınca eğlencenin arasında bazen romantik konuşma metinleri okunur, arkadaşlar sürpriz videolar hazırlamış olabilirler onlar izlenir, pasta kesilir, şampanya patlatılır ve gece devam ederken bütün gece fotoğraf ve videoya alınan eğlenceli anlar ilerleyen senelerde mutlu birer anıya dönüşecektir…

Saatler on ikiyi gösterdiğinde müzisyen ‘’Bize ayrılan sürenin sonuna geldik’’ der. (Klasiktir!) Tabii ki bitmez birkaç istek parça çalınır, son danslar edilir ve gece sona erer. Tabii after parti yoksa…


Genelde after parti çekimleri istenmez çiftler biraz rahat eğlenmek isterler zaten gece boyunca yoruldular ve birazcık da çakır keyif olmuş olabilirler, arkadaşlarıyla vakit geçirmek isterler dolayısıyla bizim o günlük işimiz bitmiştir. Yorgun ama mutlu çiftlerimize iyi dileklerimizi ilettikten sonra mekândan ayrılırız ama işimiz bitti mi?Bitmedi.Daha çekilen yüzlerce fotoğrafın ayıklanması, photoshop ve kurgu/montaj işleri var,daha yeni başladık ki.


Çalışma disiplinimi bilen yakın arkadaşlarım bazen soruyor: Hiç oturmuyor musunuz? Ne zaman yemek yiyorsunuz? Enerjiniz tükendiği zamanlar olmuyor mu?

Hayır, neredeyse hiç oturmuyoruz

Yemek tabii ki yiyoruz. Yemek zorundayız yoksa bayılırız sanırım, çünkü sabahtan gece on iki-bire kadar hiç durmadan çekim yapıyoruz. Hiçbir aksilik yaşanmazsa program dahilinde (Bu da çiftlerin yarım saat/kırk beş dakikalık dinlenme sürelerine denk geliyor.) Yemek yemek için kısa süreliğine mola veriyoruz. Ama bazen programda aksamalar olabiliyor, o zaman da ekip arkadaşlarımızla yedekleşerek acil bir şeyler atıştırıp geliyoruz. Enerjimiz tükeniyor mu sorusuna gelince de tükenmiyor, neden tükensin ki? İki insanın mutluluğuna şahit olmak, o gün onların en yakınındaki kişi olmak bize de heyecan ve mutluluk veriyor ve en az onlar kadar her şeyin yolunda gitmesini biz de istiyoruz. Bu sebeple yorulma hissi yaşamıyoruz ta ki eve gidinceye dek.

Arslan Production ailesi olarak;

Mutluluğunuza katkıda bulunmak, en güzel anlarınızı unutulmaz anılara dönüştürmenize yardım etmek isteriz.

Rezervasyon yaptırmak veya daha fazla bilgi almak için: 0534 205 91 28 numaralı telefondan veya gulsun.289kd@hotmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.


Bizi takip etmek isterseniz;

https://vimeo.com/ Arslan Production

https://www.youtube.com/ Arslan Production

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page